px1Promocje
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
85,00 zł 69,00 zł
szt.
px1Produkt dnia
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
85,00 zł 69,00 zł
szt.
px1Zaloguj się
px1 Nie pamiętasz hasła? px1 Zarejestruj się
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak prawidłowo przechowywać Filament?

Jak prawidłowo przechowywać Filament.

Pakowanie filamentu jest ważne dla jego ochrony przed uszkodzeniami i zachowaniem jego właściwości fizycznych i chemicznych. Oto kilka wskazówek dotyczących właściwego pakowania filamentu:

  1. Trzymaj filament w oryginalnej szczelnie zapakowanej torbie lub pudełku, które otrzymałeś wraz z nim. Większość producentów filamentów dostarcza swoje produkty w torbach próżniowych lub opakowaniach zamykanych na suwak, aby zapewnić ochronę przed wilgocią i kurzem.

  2. Jeśli nie możesz przechowywać filamentu w oryginalnym opakowaniu, umieść go w szczelnie zamkniętym pojemniku, takim jak plastikowy pojemnik lub metalowa puszka. Upewnij się, że pojemnik jest czysty i suchy przed umieszczeniem filamentu w środku.

  3. Przed umieszczeniem filamentu w pojemniku lub oryginalnym opakowaniu, upewnij się, że jest on całkowicie suchy. Filamenty, takie jak PLA, ABS i nylon, są higroskopijne i mogą absorbować wilgoć z powietrza, co wpływa na ich właściwości fizyczne i chemiczne, takie jak wytrzymałość na rozciąganie i właściwości drukowania.

  4. Jeśli filament jest narażony na światło słoneczne lub wysoką temperaturę, jak to często ma miejsce podczas transportu, warto pozwolić mu odpocząć przez kilka godzin w chłodnym, ciemnym miejscu przed umieszczeniem go w pojemniku lub oryginalnym opakowaniu.

  5. Jeśli przechowujesz kilka filamentów razem w jednym pojemniku, upewnij się, że każdy z nich jest oddzielony od pozostałych. Można to zrobić, umieszczając każdy z nich w indywidualnej torbie próżniowej lub wycięciu z tektury oddzielającej ścianki w pojemniku.

Prawidłowe pakowanie filamentu jest ważne dla utrzymania jego właściwości fizycznych i chemicznych oraz zapobiegania uszkodzeniom podczas przechowywania i transportu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl