Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 505978923

Email.: biuro@f3dfilament.com

Do darmowej dostawy: 100,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jak prawidłowo przechowywać Filament?
Jak prawidłowo przechowywać Filament.

Pakowanie filamentu jest ważne dla jego ochrony przed uszkodzeniami i zachowaniem jego właściwości fizycznych i chemicznych. Oto kilka wskazówek dotyczących właściwego pakowania filamentu:

  1. Trzymaj filament w oryginalnej szczelnie zapakowanej torbie lub pudełku, które otrzymałeś wraz z nim. Większość producentów filamentów dostarcza swoje produkty w torbach próżniowych lub opakowaniach zamykanych na suwak, aby zapewnić ochronę przed wilgocią i kurzem.

  2. Jeśli nie możesz przechowywać filamentu w oryginalnym opakowaniu, umieść go w szczelnie zamkniętym pojemniku, takim jak plastikowy pojemnik lub metalowa puszka. Upewnij się, że pojemnik jest czysty i suchy przed umieszczeniem filamentu w środku.

  3. Przed umieszczeniem filamentu w pojemniku lub oryginalnym opakowaniu, upewnij się, że jest on całkowicie suchy. Filamenty, takie jak PLA, ABS i nylon, są higroskopijne i mogą absorbować wilgoć z powietrza, co wpływa na ich właściwości fizyczne i chemiczne, takie jak wytrzymałość na rozciąganie i właściwości drukowania.

  4. Jeśli filament jest narażony na światło słoneczne lub wysoką temperaturę, jak to często ma miejsce podczas transportu, warto pozwolić mu odpocząć przez kilka godzin w chłodnym, ciemnym miejscu przed umieszczeniem go w pojemniku lub oryginalnym opakowaniu.

  5. Jeśli przechowujesz kilka filamentów razem w jednym pojemniku, upewnij się, że każdy z nich jest oddzielony od pozostałych. Można to zrobić, umieszczając każdy z nich w indywidualnej torbie próżniowej lub wycięciu z tektury oddzielającej ścianki w pojemniku.

Prawidłowe pakowanie filamentu jest ważne dla utrzymania jego właściwości fizycznych i chemicznych oraz zapobiegania uszkodzeniom podczas przechowywania i transportu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl