Zobacz większe

PLA BULK

New product

Rodzaj: PLA

Temperatura druku: 190-225°C

Temperatura stołu: 35-55°C

Filament bezszpulkowy

Więcej szczegółów

Opis

Poliaktyd (PLA) jest to polimer uzyskiwany z odnawialnych surowców, takich jak kukurydza czy buraki cukrowe. Jedną z podstawowych cech tego polimeru jest jego duża biodegradowalność. Jest jednym z podstawowych materiałów szybkiego prototypowania, szczególnie docenianym przez hobbystów druku 3D lub osób rozpoczynających swoją przygodę z drukiem trójwymiarowym, ponieważ charakteryzuje się małym skurczem oraz nie uwalnia szkodliwych oparów podczas drukowania.

 

Oferowany przez naszą firmę produkt idealnie nadaje się do drukarek 3D typu FDM/FFF, filament charakteryzuje się niska temperatura druku (190°C), jednocześnie PLA nie wymaga podgrzewanego stołu. Jeżeli posiadają Państwo takowy, rekomendujemy ustawienie temperatury stołu w przedziale 35°C – 60°C. Dzięki zastosowaniu autorskich modyfikacji wydruki wykonane przy zastosowaniu naszego produktu charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i mniejszą podatnością na uszkodzenia, a sam filament charakteryzuje się zmniejszoną kruchością.

 

Podążając za najnowszymi trendami oraz w trosce o środowisko naturalne, przygotowaliśmy dla naszych Klientów bezszpulkowy filament PLA w wymiarze 1,75 mm o wadze netto równej 0,75 kg. Nasz filament jest hermetycznie zapakowany wraz z  środkiem osuszającym, jednocześnie pasuje na dostępne online projekt MasterSpool.