Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 505978923

Email.: biuro@f3dfilament.com

Do darmowej dostawy: 100,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Drukarki dwugłowicowe – przewodnik po materiałach podporowych
Drukarki dwugłowicowe – przewodnik po materiałach podporowych

Przygotowanie trójwymiarowego wydruku z wykorzystaniem tworzywa sztucznego jest najbardziej efektywnym sposobem tworzenia prototypów oraz mało- i średnioseryjnej produkcji wszelkiego rodzaju detali. Technologia ta pozwala też na radzenie sobie z przedmiotami o skomplikowanej geometrii, choć w takich przypadkach konieczne będzie często skorzystanie z możliwości umieszczenia na wydruku specjalnych podpór. Wynika to ze sposobu pracy drukarek, które nakładają materiał warstwa po warstwie – żadna część modelu nie może się więc zaczynać „w powietrzu”. Planując pracę z takimi projektami, należy nie tylko właściwie zaplanować położenie detali, ale też dobrze dobrać filamenty do drukarek 3D. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku drukarek dwugłowicowych. Przekonaj się, czemu i jakie tworzywa sprawdzą się najlepiej.

Jak działa drukarka dwugłowicowa?

Drukarka dwugłowicowa to urządzenie, które może równolegle podawać materiał z niezależnych od siebie głowic. Podczas pracy można więc jednocześnie korzystać z dwóch różnych filamentów. Mogą to być tworzywa o różnych kolorach, lecz także filament budulcowy, tworzący bryłę modelu oraz filament podporowy, który spełni funkcję suportu. Jest to o tyle istotne, że znacznie upraszcza obróbkę, ponieważ nowoczesne filamenty używane jako podpory są materiałami rozpuszczalnikowymi, co oznacza, że można się ich bardzo szybko pozbyć, stosując odpowiedni środek. W wielu przypadkach będzie to zwykła woda.

Jakie filamenty są stosowane do druku suportów?

Do druku suportów wykorzystuje się różne filamenty, w zależności od potrzeb występujących przy konkretnym projekcie. Do najpopularniejszych należą HIPS (polistyren wysoko udarowy), a także wodorozpuszczalne PVA (polialkohol winylowy) oraz BVOH (wysokowydajny kopolimer alkoholu winylowego).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl