px1Promocje
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
85,00 zł 69,00 zł
szt.
px1Produkt dnia
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
F3D FILAMENT PLA 1,75mm 1kg Sunny Yellow
85,00 zł 69,00 zł
szt.
px1Zaloguj się
px1 Nie pamiętasz hasła? px1 Zarejestruj się
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Drukarki dwugłowicowe – przewodnik po materiałach podporowych

Drukarki dwugłowicowe – przewodnik po materiałach podporowych

Przygotowanie trójwymiarowego wydruku z wykorzystaniem tworzywa sztucznego jest najbardziej efektywnym sposobem tworzenia prototypów oraz mało- i średnioseryjnej produkcji wszelkiego rodzaju detali. Technologia ta pozwala też na radzenie sobie z przedmiotami o skomplikowanej geometrii, choć w takich przypadkach konieczne będzie często skorzystanie z możliwości umieszczenia na wydruku specjalnych podpór. Wynika to ze sposobu pracy drukarek, które nakładają materiał warstwa po warstwie – żadna część modelu nie może się więc zaczynać „w powietrzu”. Planując pracę z takimi projektami, należy nie tylko właściwie zaplanować położenie detali, ale też dobrze dobrać filamenty do drukarek 3D. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku drukarek dwugłowicowych. Przekonaj się, czemu i jakie tworzywa sprawdzą się najlepiej.

Jak działa drukarka dwugłowicowa?

Drukarka dwugłowicowa to urządzenie, które może równolegle podawać materiał z niezależnych od siebie głowic. Podczas pracy można więc jednocześnie korzystać z dwóch różnych filamentów. Mogą to być tworzywa o różnych kolorach, lecz także filament budulcowy, tworzący bryłę modelu oraz filament podporowy, który spełni funkcję suportu. Jest to o tyle istotne, że znacznie upraszcza obróbkę, ponieważ nowoczesne filamenty używane jako podpory są materiałami rozpuszczalnikowymi, co oznacza, że można się ich bardzo szybko pozbyć, stosując odpowiedni środek. W wielu przypadkach będzie to zwykła woda.

Jakie filamenty są stosowane do druku suportów?

Do druku suportów wykorzystuje się różne filamenty, w zależności od potrzeb występujących przy konkretnym projekcie. Do najpopularniejszych należą HIPS (polistyren wysoko udarowy), a także wodorozpuszczalne PVA (polialkohol winylowy) oraz BVOH (wysokowydajny kopolimer alkoholu winylowego).

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl