Zortrax M300

M300

New product

Zortrax M300 – uznany standard w druku 3D

Niezawodna, solidna, a przy tym niezwykle precyzyjna drukarka Zortrax M300, która została oparta na flagowym modelu M200 cieszącym się uznaniem tysięcy użytkowników na całym świecieWięcej szczegółów

15 005,00 zł

Opis

Cała konstrukcja sprzętu 3D Zortrax M300 została wykonana z metalu, co przekłada się na wysoką sztywność. Ryzyko odkształceń zostało tutaj praktycznie zminimalizowane do zera.

Drukarka Zortrax M300 zapewnia precyzję nawet przy druku najbardziej skomplikowanych projektów. Poprzez zastosowanie bardzo dobrych silników krokowych osiągnięto wysoką precyzję pozycjonowania: osi XY na poziomie 1,5 mikrona oraz osi Z na poziomie 1,25 mikrona. Właśnie dzięki temu jakość wydruków wykonanych na tym sprzęcie, jest tak wysoka. Platforma robocza posiada perforowaną powierzchnię, co znacząco polepsza adhezję (przyczepność) wydruku do stołu. Pozłacane pola widoczne na stole,  to punkty kalibracyjne, będące częścią systemu pozycjonowania i poziomowania platformy. System ten ma za zadanie przyspieszyć przygotowanie drukarki do pracy oraz zapewnić  wygodę jej użytkowania. Dodatkowo demontaż drukarki, na potrzeby transportu, jest niezwykle prosty, bowiem  , całość wkłada się  na specjalne magnesy i podpina za pomocą dwóch wtyczek. Tym samym cały proces zajmuje zaledwie kilka sekund. 

Zortrax M300 to sprzęt prosty w obsłudze. Zastosowane tu oprogramowanie Z-Suite jest intuicyjne, dzięki czemu łatwo przygotujemy drukarkę do pracy. Po zapisaniu pliku z wydrukiem na karcie SD, uruchamiamy go z poziomu interfejsu drukarki, w którym opcje zostały ograniczone do minimum. Wybranie interesującej nas operacji dokonujemy za pomocą prostego manipulatora. Warto dodać, że zmiany eksploatacyjne zostały tu również są maksymalnie uproszczone oraz przeważnie zautomatyzowane.

Ułatwienie czynności eksploatacyjnych i serwisowych oraz intuicyjny poradnik na stronie producenta, przekładają się na samodzielną możliwość dokonywania napraw. 

 

Specyfikacja:

Wymiary drukarki bez szpuli 490 x 490 x 590 mm
Wymiary drukarki ze szpulą 490 x 560 x 590 mm 
Waga 32 kg
Obszar roboczy 300x300x380mm 
Zakres temperatury pracy dyszy do 380° C
Temperatura platformy do 110° C
Dokładność pozycjonowania XYZ 1.5 mikrona
Rozdzielczość druku 400 mikronów
Grubość warstwy min. 90 mikronów
Rodzaj filamentów Z-FILAMENTS + INNE
Zasilanie 240 V
Oprogramowanie Z-Suite
Gwarancja 1 rok